FAQ

Ile czasu należy przeznaczyć na grę?

Czas przeznaczony na jedną rozgrywkę wynosi 60 minut. Dzięki znajdującemu się w pokoju zegarowi będziecie mogli na bieżąco śledzić czas pozostały do końca gry. Powinniście jednak pojawić się w Scopeout Escape Room na 10 minut przed planowanym czasem rozpoczęcia rozgrywki. Jest to czas na wprowadzenie Was w grę oraz omówienie jej zasad.

Dla kogo przeznaczona jest gra?

Zabawa w escape roomie przeznaczona jest dla każdego – zarówno dla młodszych, jak i starszych, doświadczonych oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pokojami zagadek. Możecie grać w grupach złożonych z od 2 do 5 osób. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się jednak na wprowadzenie ograniczeń wiekowych na temat których informację znajdziecie w Regulaminie. Z tego samego względu do gry nie zostaną dopuszczone osoby znajdujące się pod wpływem substancji niedozwolonych.

Czy w trakcie gry możemy korzystać z podpowiedzi?

Aby zagrać w Scopeout Escape Room nie potrzebujecie przygotowania, ani specjalistycznej wiedzy. Liczą się przede wszystkim spostrzegawczość i logiczne myślenie. W trakcie gry możecie zdecydować się na skorzystanie z podpowiedzi - w dowolnym momencie i bez ograniczeń. Pamiętajcie jednak, że im więcej zadań rozwiązanych samodzielnie tym większa satysfakcja z gry.

Na co zwracać uwagę w trakcie gry?

Tak naprawdę – na wszystko. Wskazówki do kolejnych zagadek mogą znaleźć się wszędzie – czasem je ukrywamy, a czasem mogą pojawić się w zasięgu waszego wzroku. Ważne, abyście potrafili myśleć poza schematami, ponieważ nie wszystko jest takie, jak mogłoby się wydawać. Nieoceniona jest również praca zespołowa – większość zadań wymaga pracy w grupie, dlatego sprawna komunikacja może okazać się niezwykle cenną umiejętnością.

Czy w Scopeout Escape Room mogą bawić się osoby obcojęzyczne?

Z racji na nadmorską lokalizację Gdynia odwiedzana jest przez osoby z Polski, jak i z zagranicy. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom jak największej liczby osób wszystkie pokoje przygotowane zostały w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Rezerwując grę nie zapomnijcie poinformować nas w którym z języków chcielibyście zagrać!

Czy trudno jest wydostać się z pokoju?

Staramy się, aby nasza oferta była zróżnicowana, dlatego możecie u nas wybierać spośród pokoi o różnych stopniach zaawansowania. Pokoje Eliksir Trolla i Uprowadzona II zaprojektowane zostały dla średnio zaawansowanych graczy, Mr. Heisenberg to rozgrywka dla graczy doświadczonych, natomiast Uprowadzona I został przygotowany dla graczy początkujących.

Czy można przerwać grę przed czasem?

W trakcie rozgrywki obserwujemy Was za pomocą kamery. Pomaga nam to zorientować się na jakim etapie gry jesteście, dzięki czemu możemy przekazywać Wam podpowiedzi, ale także reagować w nagłych sytuacjach. Wiemy, że zdarzają się okoliczności, w których opuszczenie pokoju gry w jej trakcie może okazać się konieczne – np. gdy ktoś źle się poczuje. W takiej sytuacji należy pokazać nam do kamery znak umowny, który przekażemy Wam w trakcie wprowadzenia przed rozpoczęciem gry, a my natychmiast otworzymy drzwi.

Co robić, kiedy nie możemy czegoś otworzyć?

Wszelkie zagadki zostały skonstruowane tak, aby użycie siły nie było konieczne – dotyczy to zarówno przedmiotów znajdujących się na widoku, jak i skrytek, schowków i innych mechanizmów. Jeżeli nie możecie sobie poradzić z czymś bez użycia siły to znaczy, że kod lub metoda, której używacie nie są poprawne. W takiej sytuacji powinniście przeanalizować wszelkie wskazówki i podpowiedzi jeszcze raz i poszukać właściwego rozwiązania.

Co się stanie, jeśli przez przypadek coś zniszczymy?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że gra w escape roomie wiąże się z wysokim poziomem adrenaliny i ekscytacji, jednakże nie tolerujemy aktów wandalizmu. Jeżeli zobaczymy, że z premedytacją niszczycie elementy wyposażenia będziemy zmuszeni obciążyć was kosztem poniesionych przez nas strat.